Najczęściej zadawane pytania


Jak filmowany jest taniec i zabawy?
Film nagrywany jest tak, aby sprawić wrażenie obserwacji wesela przez uczestnika zabawy, a nie obrazu nagranego z kamery przemysłowej. Nie stoimy w jednym miejscu i stale się przemieszczamy z kamerą. Z ważnych czynników jest również fakt, iż nie męczymy tańczących par długimi ujęciami i kamerą skierowaną tylko w ich stronę (przecież nie wszyscy lubią być filmowani). W przypadku zabaw i konkursów pokazujemy główne postacie, emocje gości, pary młodej i wiele innych...

 

Czy operator na weselu korzysta z dodatkowego oświetlenia?
Strasznie nie lubimy psuć zabawy weselnej i niszczyć pracy innych - czyli DJ-a lub zespołu muzycznego... Nie używamy na weselu dodatkowych halogenów i nie doświetlamy zbędnie pomieszczeń. Nie przeszkadzają nam także lasery i dym. Ogólnie lubimy kolorowe światła, panujący półmrok i dobrą zabawę... Oczywiście jeśli parze młodej zależy na materiale rodem "ze studia wiadomości TV", możemy oświetlić salę, tak aby wszystko było odpowiednio jasne. Z praktyki jednak wiemy, że taka forma "blasku" nie pomaga w zabawie. Podczas filmowania wesel, używamy specjalnej lampy nakamerowej, która wystarczająco doświetla pierwszy i drugi plan, tak aby nie przeszkadzać gościom w zabawie.

 

Ilu operatorów pracuje przy realizacji materiału filmowego?
Uzależnione jest to wyłącznie od Państwa potrzeb i uzgodnień. W najprostszym i najtańszym modelu, w dniu Waszego ślubu pracuje jeden operator video.

 

Czy filmować ślub i wesele na dwie kamery?

To już tak naprawdę zależy od Was samych, od Waszego budżetu, czy wyobrażeń o filmie... Jednak napiszemy kilka słów na ten temat.

Ceremonia ślubu, to nagranie typowo "na żywo". Żadnych dubli, żadnego powtarzania ujęć. Wchodzicie do kościoła raz, przysięgacie sobie miłość i wierność raz, zakładacie obrączki raz... Aby uchwycić wszystkie te emocje i między innymi emocje rodziców i gości druga kamera jest przydatna. Kiedy główny operator "zajmuje się" Wami, drugi może kręcić inne sceny (np. gości, Wasze wejście z balkonu lub innego miejsca, przysięgę z dalszego planu lub z drugiej strony - jednym zdaniem, drugi kamerzysta jest takim lotnym reporterem).

Czy, jest to jednak niezbędne dla poprawności filmu? Naszym zdaniem NIE. Operator poradzi sobie z wyłapywaniem niektórych elementów w pojedynkę. Jednym słowem nie będzie dla niego barier, aby nakręcić Was z końca kościoła, pokaże gości i emocje rodziców. W kulminacyjnym punkcie przysięgi z pewnością znajdzie się w najbardziej optymalnym miejscu. Jedyny minus, to fakt, iż nie może być w 2 miejscach jednocześnie i kręcić dwóch ujęć jednocześnie...

 

Do której godziny jest kamerzysta z fotografem na weselu ?

Zazwyczaj jesteśmy do godziny drugiej.